ČLÁNKY

Dnes nás ve škole navštívil mořeplavec a cestovatel JIŘÍ DENK ⛵🛶. Vyprávěl nám své životní i cestovatelské příběhy, které jsou konkrétními příklady síly životní vize 💪. Žákům popisoval, jak překonávat překážky v pracovním i osobním životě či jak zdolávat krizové situace (např. při přepadení piráty). Mluvil také o vytrvalosti a schopnosti se...

Starší žáci mají ve škole nelehký úkol. Měli by totiž být vzorem pro ty mladší. Naši deváťáci se však s tímto úkolem dnes výborně poprali 💪 a připravili si pro prvňáky a druháky obrázkové čtení ☀️.

PROSBA O POMOC

30.01.2020

Vážení rodiče, žáci a přátelé školy,
během prvního prázdninového víkendu jedu navštívit misionáře mezi Romy ve slovenských osadách - Martina Halíka (autora grafiky na našem novém webu) a jeho ženu Michaelu. Požádali nás o sbírku oblečení, hygienických potřeb a školních potřeb pro děti. Kdybyste doma měli nějaké vyřazené, avšak stále ještě nositelné...

Žáci 7. a 9. ročníku se dnes zúčastnili edukačního programu ZBOŘTE HRADBY, který probíhal v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. Žáci se dozvěděli zajímavosti o 19. století z pohledu výtvarného umění a i historie 👍.

Šestý ročník školní soutěže Hejtmanův pohár již odstartoval a my jsme jeho součástí 💪🏆. Hejtmanův pohár je jedinečná soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia, která je založena na zdolávání unifikované dráhy sportovních dovedností 🏀⚽️🥅👟.

Dneska jsme s žáky splnili další část výuky tělesné výchovy ⛸️💪. Žáci si zopakovali pár základních prvků na ledě a pak je čekala volná zábava 🙃. V únoru znovu 😊.

🇨🇿Volba prezidenta - téma divadelního představení, kterého se dnes zúčastnili žáci 7.-9. ročníku. Stali se díky němu součástí debaty prezidentských kandidátů, z nichž posléze díky volebním lístkům zvolili hlavu státu. Po volbách zjistili, že tito 4 kandidáti byli naši skuteční prezidenti. Volby vyhrál kandidát č. 1, tedy Tomáš Garyk Masaryk. V...

Jako každý rok před Vánoci jsme i letos vyrazili do přírody přinést krmení lesním zvířatům. Potravu jsme nachystali do krmelce v lese u Velké Klajdovky.