ČLÁNKY

Anglický den

13.04.2022

V pondělí nás navštívili misijní pracovníci z Word of Life Černá Hora. Připravili si pro nás bohoslužbu se svědectvími a den plný angličtiny a her.

V úterý 5. 4. jsme společně s lektorkou pro žáky 8. a 9. ročníku uspořádali projektový den na téma Klima není prima. Žáci byli vtaženi do nelehkého problému klimatické změny na planetě a z ní vyplývajících adaptačních opatření.

V pondělí jsme se školkáčky opět byli řádit v tělocvičně, kde jsme měli tematickou aktivitu na procvičení třídění podle barev (vajíček do hnízd). Kromě spousty zábavy a vybité energie jsme také zjistili, že i když máme v hnízdě "vajíčka" od jedné barvy, mohou se lišit odstínem či velikostí, a že pokud nejsou uloženy opatrně, mohou velice snadno...

V úterý si děti z družiny vyzkoušely společně s žáky z kroužku robotiky základy práce s roboty Makeblock Codey. Robota naprogramovaly na průchod vyznačenou dráhou na podlaze a velmi si užily i nastavování různých obličejů a animací na displeji robotů.

Karneval v MŠ

25.02.2022

🥳 Dnes jsme měli ve školce karneval. Sešlo se mnoho originálních masek. Podívejte se, jak nám to slušelo. 🥳

21. února k nám opět zavítalo Medouškovo divadélko a společně jsme přivolávali jaro. Druhý den jsme se mohli při vycházce na vlastní oči přesvědčit, že se nám to povedlo!

Na led jsme vyrazili také s 1. stupněm. Pěkně jsme si zabruslili a také se protáhli na sluníčku. Ve škole jsme pak byli zklidnění a spokojení.

Je pro nás důležité, abychom naše žáky připravili na život, který je čeká. Jsme zároveň moc vděční za to, že jim na vše můžeme ukázat biblický pohled. I proto jsme si do školy pozvali Etické dílny s programem Sex, láska a vztahy. Věříme, že to pro naše žáky bylo velmi přínosné.

Minulý týden jsme si ve školce povídali o lidských smyslech. Tento týden jsme na toto téma navázali a zjišťovali jsme, jaké to je, když nám některé smysly chybí. Mimo jiné jsme si vyzkoušeli tvorbu Braillova písma, naučili jsme se znakovat několik slov nebo jsme malovali pusou či nohou.