ČLÁNKY

V rámci kroužku Malý badatel mohou žáci 1. stupně objevovat spoustu zajímavých věcí. Věděli jste, že když smícháte škrob s vodou, tak vznikne velmi proměnlivá hmota? V jednu chvíli vám může protékat mezi prsty, ale když do ní bouchnete, tak úplně ztuhne a narazíte na pevný povrch.

Včera jsme se ocitli v téměř pohádkovém světě. Jen necelou hodinu od školy, kde nebylo po sněhu ani památky, jsme měli možnost si užít zasněženou krajinu a krásný program na Jezírku. Nakoukli jsme do ptačího světa, zahráli si na sojky a jestřáby a vyrobili jsme několik krásných dřevěných a funkčních krmítek pro ptáky v zimě.

Se sedmáky jsme dnes zapátrali po tom, proč jsme vlastně ve středu nebyli ve škole. Zjistili jsme si něco o 17. listopadu 1989 a přemýšleli jsme nad tím, jak se lišil život před sametovou revolucí od toho dnešního.

Rádi se učíme nejen vevnitř, ale také venku. Prvňáčci minulý týden s pomocí popadaného podzimního listí procvičovali sčítání a odčítání do 5 a poté hráli další matematické hry.

V pondělí 11.10. jsme zamířili do Moravské galerie. Děti měly příležitost nakouknout do různých zakoutí a potom si svoji vlastní galerii vytvořit z papírů a obrázků. Podívejte se, jak se jim to povedlo. :-)

V říjnu se celý 1.stupeň naší školy zúčastnil teoretické průpravy z dopravní výchovy. Žáci ze 3.-5. ročníku měli také příležitost svoje teoreticky nabyté vědomosti uplatnit i v praxi na dopravním hřišti na Horáckém náměstí. Děti si svoji jízdu užily, i když stále je se co učit. Bude-li opět příležitost, určitě se na dopravní hřiště ještě jednou...

V úterý jsme se šesťáky a sedmáky zavítali do černovické knihovny na exkurzi s názvem Jak čtou naši nevidomí kamarádi. Vyslechli jsme si průřez historií vzniku písma pro nevidomé lidi, vyzkoušeli jsme si čtení slabikáře v Braillově písmu a naučili jsme se, jak můžeme nevidomým lidem doopravdy pomoci. ♥

Ve školce se tento týden bavíme o naší vlasti. Nejprve jsme si všichni vyrobili svou vlastní českou vlajku a poté jsme hledali ve škole, zda tady taky nějakou nemáme. :-)