ČLÁNKY

V pátek 31. 5. jsme s žáky 1. až 5. třídy oslavili Mezinárodní den dětí. Připravili jsme pro ně různá stanoviště, na kterých plnili zajímavé úkoly a získávali fazolky. Za ně si pak mohli v našem obchůdku nakoupit různé drobnosti.

V květnu jsme se s dětmi v oddělení Sluníček naučili spoustu nových poznatků o zvířátkách. Povídali jsme si o zvířecích rodinkách, viděli jsme líhnutí kuřátek, pomazlili jsme se se štěňátkem, vyrobili jsme si svůj školkový kurník pro slepičky.

Květnem nás s dětmi z Koťátek provázelo spoustu a spoustu barev. Společně jsme měly celý týden, kdy jsme barvy zkoumali, učili se je rozeznat, míchali jsme je a tvořili s nimi. Barevné kombinace nás moc baví a tvoření si naplno užíváme. Nebojíme se zamazat, naplno si vychutnáváme okamžik tvoření.

Na konci dubna se 8. a 9. třída vypravily do Otevřené zahrady, kde se zúčastnily programu s názvem "Půda nad zlato". Během několika hodin se žáci při pestrých aktivitách dozvěděli mnoho zajímavých informací a mimo jiné si odnesli, že je důležité se o půdu dobře starat. Krom toho trávili čas v pěkném prostředí, a dokonce ochutnali domácí chleba s...

29. dubna se na naší škole konalo požární cvičení 🔥, při kterém jsme si ověřili, jestli všichni víme, jak se zachovat při evakuaci. Když se všem podařilo dostat se do bezpečí, dobrovolní hasiči nám ukázali, jak správně hasit kterým hasicím přístrojem a jak si poradit s hořícím olejem v kuchyni. 🧑‍🚒Žáci pak také dostali možnost se hasičů na...

Deváťáci již mají po přijímačkách, a tak si i ve škole užívají trošku zaslouženého odpočinku. Hodinu češtiny minulý týden tedy strávili literární procházkou plnou poezie a slunečného počasí.

Vylíhla se nám kuřátka! V rámci projektu jsme ve škole měli možnost během několika dní sledovat vajíčka v líhni, pozorovat, jak se z nich klubou kuřata, a nakonec si malé ptáčky i pochovat. Byl to velký zážitek pro celou školu. Jen škoda, že jsme se s nimi museli tak brzy rozloučit. 8. třída na kuřátka dobře dohlížela a dbala na...

Dvěma z našich žaček se dařilo v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce, kde se ve velké konkurenci (kolem 50 žáků v každé kategorii) umístily na předních příčkách.