ČLÁNKY

S šesťáky jsme dnes vyráběli lapbooky na téma STAROVĚK. Řešili jsme ho z pohledu literatury, dějepisu, zeměpisu a občanské výchovy. Používali jsme encyklopedie, učebnice, zápisky ze sešitů, tablety i mobilní telefony. Porovnávali jsme život ve starověku a dnes, psali jsme deníkový záznam člověka žijícího ve starověku a zajímali jsme se o kulturu...

Minulý týden jsme po delší době mohli ve škole přivítat třeťáky. Hodiny angličtiny jsme se snažili užít si tak, jak nám online výuka neumožňuje. Během procvičování otázky "Have you got...?" jsme manipulovali předměty při tvorbě nejrůznějších módních modelů.

Naši nejmenší mají za sebou týden plný zajímavých aktivit. Povídali si o vědcích a zkoušeli různé pokusy. Vyřádili se na sněhu i během karnevalu.

Dnes jsme se s druháky a třeťáky vyřádili na našich nových tabletech. Pro každého se našlo něco. Hráli jsme únikovou hru na vyjmenovaná slova, při níž jsme se také naučili snímat QR kódy. Potom jsme každý procvičovali podle svých potřeb.

Prvňáčci si dnes s paní učitelkou povídali o uplynutém pololetí, společně zhodnotili svůj pokrok a dostali svá první vysvědčení. První pololetí i přes všechny koronavirové překážky krásně zvládli. Jsme na ně moc hrdí!

Co se stane, když na papír přizvete "obyčejnou" sůl? Neobyčejné věci! V hodině výtvarky jsme s prvňáčky experimentovali s krystaly soli. Nejdříve jsme nechali rozpít barvu anilinek do mokrého podkladu, poté (ještě za vlhka) jsme na naši malbu nasypali krystaly hrubozrnné soli. Chvilku se nic moc nedělo, ale po čase nám vznikly tyto krásné malby....