Březen ve školce

Březen ve školce se točil kolem přicházejícího jara.

Poctivě jsme pozorovali změny, které se děly v okolí školky. Hledali jsme a pojmenovávali každou květinu, kterou jsme našli. Ve školce pak jsme měli vlastní vědecké pozorování se semínky. Nejprve jsme je důkladně prozkoumali (velikost, tvar, barva) a pak jsme je umístili do vědeckých pytlíčků na pozorování. Připomněli jsme si, že rostliny pro dobrý růst potřebují půdu, vodu a sluníčko a poctivě jsme každý den (někteří i vícekrát za den) pozorovali a zaznamenávali změny našich semínek. U Koťátek byl 50% úspěch. U Sluníček 100%.

Na bohoslužbách jsme se bavili o dobrém pastýři, který měl 100 oveček a jedna se mu ztratila, a tak ji šel hledat. A hádejte co, našel ji! Také jsme tematicky zapojili příběh o rozsévači.

Proběhlo i divadlo a tělocvična!

Poslední týden jsme se bavili o velikonočním příběhu.